Banyo Dolapları


BANYO DOLAPLARI
 
Banyo dolapları kullanılan malzemeleri düzenli bir şekilde muhafaza etmek amacıyla üretilir. Banyo dolabı üzerinde lavabonun bulunduğu alt bölüm ve kişisel temizlik ve balım ürünlerinin bulunduğu üst bölüm olmak üzere iki bölümden  oluşmaktadır. İsteğe bağlı olarak tek parça ve dolaplar da kullanılabilmektedir. Banyolar konut içerisinde yaşayan insanların kişisel temizlik ve bakım işlemlerinin gerçekleştirildiği mekanlardır.  Konutların diğer bölümleri gibi banyolarda da kullanıldığı kültüre göre farklılıklar bulunmaktadır.  Batılı ülkelerde banyolar ile evin diğer bölümleri arasında pek fark bulunmazken daha az gelişmiş ülkelerde genellikle basit banyolar tercih edilmektedir. Ülkemizde ise genellikle tuvalet ve banyo birlikte kullanılmakta, kirli çamaşır sepeti, kişisel temizlik malzemeleri, ev temizlik malzemeleri ve yeterli büyüklüğü sahip olmaları durumunda çamaşır makineleri de banyolarda kullanılmaktadır.  
 
BANYO DOLABI MODELLERİ
Banyolar ıslak ve nemli ortamlar olduğu için imalatta kullanılacak malzemelerin suya ve neme dayanıklı olmaları gerekir. Banyo dolabı yapımında genellikle orta yoğunluklu lif levha olan MDF ve suntalam kullanılmaktadır.  MDF levhaların yüzeylerine her tür lake, boya, vernik vb. sıvı yüzey uygulamaları yapılabilmektedir.
 
BANYO DOLABI SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
 
banyo dolabı Malzeme Seçimi : Banyo dolabı seçiminde ilk dikkat edilecek konu malzeme seçimidir. Suya ve neme dayanıklı malzeme seçimi yapılması modern banyo dolaplarının uzun yıllar işlevini yerine getirmesi açısından önemlidir.
 
banyo dolap Renk Seçimi : Renk seçiminde mekanın büyüklüğü ve küçüklüğü, aydınlık ve karanlık olması en önemli kriterlerdir. Büyük mekanlarda canlı ve koyu renkler tercih edilebilir, küçük mekanlarda ise sade tasarımlar ve açık renkler kullanılabilir. İkinci önemli kriter ise, banyo dekorasyonu için kullanılan döşeme, küvet, duşakabin ve duvar kaplamalarının rengine uygun renkler seçilmesidir.
 
banyo dolabı fiyatları Ergonomi : Banyo dolap tasarımında kullanıcının kullanım şekli ve fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.
 
banyo dolapları fiyatları Depolama Kapasitesi : Konut içerisinde yaşayan kişi sayısına bağlı olarak yeterli depolama kapasitesine sahip alt ve üst banyo dolabı modülleri kullanılmalıdır.
 
BANYO DOLABI FİYATLARI
 
Banyo dolapları fiyatları yapılacak uygulamanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Orta büyüklükteki bir banyonun dolap masrafları 500 - 1.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. 
 
 
 
Etiketler : banyo dolapları, banyo dolabı, modern banyo dolapları, banyo dolapları fiyat