Ev Dekorasyon Örnekleri

 
 
 
 

Arts Craft Dekorasyonu

ARTS AND (El Sanatları) CRAFTS EV DEKORASYONU

 
20. yüzyılın ilk devreleri art nouveau tarzının viktoryadan geçişi şeklinde başladi. Arts and crafts yeniliklerin beraberinde getirdiği fabrika üretimine karşı, el sanatının öneminin eskimediğini göstermek için ortaya çıkmıştır.
 
 Ahşap Seçimi: Genellikle ahşap doğal hali ile masif olarak kullanılır. Ahşabın vernik dışında neredeyse renklendirilmediği tek tarzdır.
 
 Renkler :  Doğadan direk alınan sesiz bir güzellikte doğal taşların, yaprakların, otların ve agaç köklerinin boya  paletindeki renkleri gibidir. Renkler doğal haline tozlu ya da doğada olduğu tonlarda kullanmak en önemli özelliğidir.
 
 Mobilyalar :  Mobilyalar viktorya tarzı kanepelerden ve mobilyalardan oymalı, el işlemeli tarzdan cok daha uzak, genelde daha sade ve çok fonksiyonlu olarak tasarlanmaktadır.
 
 Yer Döşemeleri:  Parkeler ve masif tahtalardan oluşur.
 
 Detaylar : Boyamalar el yapımını ön plana çıkartır. Viktorya tarzına ve duvar kağıtlarına alternatif detaylar sunar.
 
 Aydınlatmalar : Mika ve tiffany tarzını cam lambalarda ön plana çıkartır. Yapılan çalısmalar organik bir zenginlik ve hissiyat vermektedir.
 
 Pencereler : Parça camlardan ve renklerden oluşur. Kurşunlu vitraylar modern olarak orantılanıp pencere camlarının tümünü oluşturur. Bu desenler doğrusal veya geometric şekilde tasarlanır.

 
ARTS AND CRAFTS (El Sanatları) MUTFAK ÖRNEĞİ
ARTS AND CRAFTS (El Sanatları) SALON ÖRNEĞİ