Boya çeşitleri - Boya Özellikleri


İÇ CEPHE BOYA
 
İç  cephe boyaları yaşam alanlarımızı güzelleştiren ve duvar yüzeyinde koruyucu bir tabaka meydana getiren, emülsiyon esaslı, mat malzemelerdir. Mat oldukları için hem homojen bir aydınlık verirler hem de yüksek miktardaki mat dolgular plastik boyaların nefes almasını sağlarlar. Evlerin iç duvarlarında kullanılan boyalar su ve solvent bazlı olmak üzere iki farklı şekilde üretilmektedir.
 
İÇ CEPHE BOYA ÇEŞİTLERİ
 
 Akrilik Kopolimer Esaslı Plastik Boya : Mat ve pürüzsüz görünüme sahip hem ekonomik hem de kaliteli bir iç cephe boyasıdır. Mükemmel yapışma özelliğine sahiptir, kabarma ve dökülme yapmaz, yeni ve daha önceden boyanmış yüzeylere uygulanabilir. Rulo ya da püskürtme tekniği ile +5 - +30 C de uygulanabilir.
 
 Hijyenik Mat İç Cephe Boyası : Akrilik esaslı, mat görünümlü, mikroorganizma oluşumunu engelleyen, yüksek kalitede beyaz ve örtücü boyadır. Fiyatı ve uygulama kolaylığı nedeniyle ekonomik bir üründür. Genellikle mutfak,banyo ve yemekhane gibi mikroorganizma oluşması tehlikeli olan mekanlarda güvenle kullanılabilir. Rulo ve püskürtme tekniği ile uygulanabilir. Boyanacak yüzeyde temizlik yapımasına müteakip yüzeyin hijyenik solüsyon ile yıkanması gerekir. 
 
 Hijyenik İpek Parlak İç Cephe Boyası : Sentetik reçine esaslı su bazlı, mikroorganizma oluşumunu engelleyen,silinebilir,  ipek parlak son kat boyasıdır. Uygulama uzun tüylü rulo ve   fırça ile iki kat olarak yapılır, uygulama sırasında sıçrama ve damlama yapmaz. Mikroorganizma oluşum tehlikesi olan mekanlarda ve saten alçı, macun ve astar gibi zemin hazırlığı yapılmış her türlü yüzeyde dekoratif maksatla kullanılabilir.
 
 Su Bazlı Silikonlu Duvar Boyası : Silikon katkılı, yüksek silinme dercesine sahip, ipeksi mat ve dekoratif duvar boyasıdır. Örtücülüğü yüksektir ve su ile inceltildiği içim çevrecidir. 
 
 Su Bazlı İç Cephe Boyası : Su bazlı sentetik reçine esaslı, silinebilen, parlak, dekoratif, kabarma ve çatlama yapmayan iç duvar boyasıdır. Kolay kuruma özelliği ile zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.
 
 Akrilik Tavan Boyası : Çok yüksek örtücülük kabiliyetine sahip, mat ve pürüzsüzdür. Kabarma ve dökülme yapmaz, uygulama yapılacak yüzey sağlam ve kuru olmalıdır.
 
 İpeksi Tavan Boyası : Saten alçılı, sıvalı ve macunlu yüzeylere uygulanabilir. Uygulandığı yüzeylerde rulo ve doku izi bırakmaz. Çatlamaz, kabarmaz ve dökülmez.
 
DUVAR BOYASI SEÇİMİ NASIL YAPILIR
 
Uygulama yapılacak mekanın özelliklerine uygun bir boya ve boyaya uygun yardımcı malzemeler seçilmelidir. Fiyattan önce boyanın kalitesi ve örtücülüğüne dikkat edilmelidir. Ucuz ve kalitesiz boyalar satın alırken ekonomik gibi görünse de uygulama sırasında daha fazla boya sarfiyatına neden olacağı için, kaliteli bir boyanın maliyetini bile geçebilir.
 
Bu iki kriter dışında örtücülük, uygulama kolaylığı, renk çeşitliliği, sarfiyat ve beyazlık gibi özeliklere de dikkat edilmelidir.
 
İÇ CEPHE BOYA NASIL YAPILIR
 
Tüm yüzey kontrol edilmeli, arızalı ve delik kısımlar tamir edilmelidir. Eski yüzeylerde, kabarmış boya yüzeyleri raspalanarak kaldırılmalı, gerekli tamirat yapılmalıdır. Yeni yüzeylere macun çekilmeli ve gözenekler doldurulmalıdır. Eğer yüzeyde yağlı boya varsa üzeri amonyaklı su ile temizlenmelidir. Yüzey zımparalanarak boyaya hazır hale getirilir.
 
Ev boyama esnasında oda içerisindeki eşyaların zarar görmemesi için üzeri naylonla kapatılmalı ya da oda içerisindeki eşyalar başka bir odaya taşınmalıdır. Odanın döşemesi, kapıları, süpürgelikleri, priz ve elektrik düğmeleri maskeleme bandı ile koruma altına alınmalıdır.
 
Boya uygulamasına öncelikle tavandan başlanmalıdır. Tavan boyası bittikten sonra duvarların tavan ile birleştiği yerden duvar boyamasına geçilmelidir. Kestirme fırçası ile birleşim ve köşe kısımları düzgünce çekilmelidir. Daha sonra aşağıya doğru boyama devam etmeli ve tüm duvar rulo ile 2 kat olarak boyanmalıdır.
 
DAİRE BOYAMA FİYATLARI
 
İç cephe boya fiyatları kullanılacak ürünlere ve yapılacak uygulamanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. İç cephe boya uygulaması metrekare fiyatları 7 - 15 TL arasında değişiklik göstermektedir. 
 
 
 
Etiketler : iç cephe boya, daire boya fiyatları, ev boyama fiyatları, iç cephe boya fiyatı

DYO BOYA
 
Yaşar Boya Grubu şirketlerinden Yasaş, Bayraklı ve Akril, tek bir çatı altında DYO Boya Fabrikaları San. ve Tic. A.Ş. ismi altında birleşmişlerdir. 2002 yılında gerçekleşen bu birleşme sonrası daha önce üç şirkette yer alan faaliyetler, üç ayrı iş ünitesi halinde daha verimli etkili şekilde sürdürülmeye devam etmektedir.
 
İnşaat Boyaları İş Ünitesi'nde DYO markası ile inşaat boyaları, altyapı malzemeleri üretimi ve pazarlaması yapılmaktadır.
 
İnşaat Boyaları İş Ünitesi Gebze'de, otomasyon düzeyi ile uluslararası rekabete cevap verebilecek modern bir fabrikaya sahiptir. Ürün çeşidi, renk ve ambalaj olarak 2.500'ü aşan fabrikanın yıllık üretim kapasitesi 120.000 tondur.
 
Bütün bu faaliyetlerinin yanında, Klimatherm markalı ısı yalıtım sistemleri ile boyacı ustaları için kaliteli fırça, rulo gibi uygulama aletlerini pazarın hizmetine sunulmaktadır.
 
ÜRÜNLER
 
Nanoteknolojik boyalarEmülsiyon ve sentetik son kat boyalarDış cephe son kat boya ve kaplamalarıAhşap koruyucular Vernikler, parke cilaları Renk Pınarı Sistemi Sorun çözücü özel ürünler (Dr.DYO ürünleri) Astarlar, macunlar Fırça-Rulo-Boya uygulama makineleriİnşaat Boyaları İş Ünitesi'nin merkezi Gebze'dedir. Türkiye'nin çeşitli illerinde 7 bölge müdürlüğü ile 750 bayiye, 50 toptancı bayi aracılığıyla 15.000 satış noktasına hizmet götürülmektedir.
 
4.500 ton kapasiteli sevkiyat deposuna sahip İnşaat Boyaları İş Ünitesi'nin tüm birimleri on-line ile birbirine bağlıdır ve bu haberleşme Türksat uydusu üzerinden sağlanmaktadır.
 
450'nin üzerinde çalışanı olan İnşaat Boyaları İş Ünitesi'nde eğitim sürekli bir faaliyettir ve başlıca beş bölümde gerçekleştirilmektedir.Çalışanların Eğitimi Usta Eğitimi Tezgahtar Eğitimi Bayi Elemanları Eğitimi Boyacılık Okulu Eğitimi DYO Boya A.Ş. olarak TS EN ISO 9001:2008, TS 18001:2008, TS EN ISO 14001:2004, TS ISO 10002:2006 Kalite Belgelerine sahip olup Toplam Kalite Yönetimi’ni öncelikli hedeflerimizden saymaktayız. Konusunda en gelişmiş ve yetkin Ar-Ge tesislerine, üretim ve ürün teknolojisi üretip geliştirebilecek bilgi ve deneyim birikimine sahiptir.İhracat, Ünite'nin önemli hedeflerinden biridir. İhracatta hedef marka yaratmaktır. Bugün Avrupa, Balkanlar, Afrika ve Asya'da dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştirmekte, ayrıca yurt dışında fabrika yatırımları yapmaktadır. Romanya’da inşaat boyaları üretimi yapan bir fabrika bulunmaktadır. İnşaat Boyaları İş Ünitesi pazarın belirleyiciliğini ve öncülüğünü yapmaktadır.
 
 
DYO İÇ CEPHE BOYASI
 
dyo boya fiyatları DYOJEN Soft Mat İç Cephe Duvar Boyası : İki farklı reçinenin birbirlerini tamamlayıcı özellikleri sayesinde daha güçlü yapıda, özel matlıkta, Hybrid teknolojisi ile üretilen, iç cephe boyasıdır. Yapısındaki reçinelerin özelliklerinden dolayı, çay, kahve, renkli içecekler ve mürekkep lekelerinin boya filmi üzerine penetrasyonunu engeller, oluşan parmak izi, her türlü is lekeleri, toz ve diğer yüzey lekelerin konvansiyonel boyalardan farklı olarak güç sarfetmeden, kolayca temizlenmesine olanak verir. Fırça ve rulo izi bırakmaz. Çok yüksek örtme gücüne sahiptir. Uygulandığı alanlarda oluşturduğu boya filminin sertliğinden dolayı yüksek aşınma direnci sağlar. Kokusuz özelliği ile insan ve çevre dostudur.
 
dyo iç cephe boya DYO NANO İPEKMAT Nanoteknolojik İpek Mat İç Cephe Duvar Boyası : Fotokatalitik özelliği sayesinde ışıkla kendini temizler, bu sayede, nikotin izi, kalorifer isi gibi kirlerin boya yüzeylerinde oluşmasını geciktirir. Yüzeyde oluşan yağ, ketçap, kurşunkalem, suluboya vb. lekelerin kolaylıkla temizlenmesine imkan verir. İçerdiği nano parçacıklar ve reçinenin gözenekli yapısı sayesinde uygulandığı yüzeylerin daha iyi nefes almasına izin veren Nanoipekmat kokusuz insan ve çevre dostudur. Kolay uygulanır, kolay silinir, mükemmel örtücülüğe sahiptir.
 
dyo boya renkleri NANOMAT Nanoteknolojik Mat İç Cephe Duvar Boyası : Fotokatalitik özelliği sayesinde ışıkla kendini temizler, bu sayede, nikotin izi, kalorifer isi gibi kirlerin boya yüzeylerinde oluşmasını geciktirir. Yüzeyde oluşan yağ, ketçap, kurşunkalem, suluboya vb. lekelerin kolaylıkla temizlenmesine imkan verir. Mat olması nedeni ile yüzey hatalarını göstermez. İçerdiği nano parçacıklar ve reçinenin gözenekli yapısı sayesinde uygulandığı yüzeylerin daha iyi nefes almasına izin veren Nanomat, kokusuz insan ve çevre dostudur. Kolay uygulanır, kolay silinir, mükemmel örtücülüğe sahiptir.
 
dyo boya çeşitleri TEKNOPLAST PTFE Katkılı İpek Mat İç Cephe Boyası : PTFE katkısı sayesinde yüksek yağ itici özelliğe sahip olup yüzeyde oluşan yağ, ketçap, kurşunkalem, suluboya vb. lekelerin kolaylıkla temizlenmesine imkan verir. Uygulandığı yüzeylerin nefes almasına izin veren Teknoplast kokusuz, insan ve çevre dostudur. Kolay uygulanır, kolay silinir, mükemmel örtücülüğe sahiptir.
 
dyo boya en ucuz DİNAMİK Silikonlu Silinebilir İpek Mat İç Cephe Duvar Boyası : Akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, ipek mat silinebilir, dekoratif, iç cephe son kat boyadır. Silikon katkısı sayesinde yüksek su itici özelliğe sahip olup yüzeyde oluşan ketçap, kurşunkalem, suluboya vb. lekelerin kolaylıkla temizlenmesine imkan verir. Uygulandığı yüzeylerin nefes almasına izin veren Dinamik kokusuz, insan ve çevre dostudur. Kolay uygulanır, kolay silinir, yüksek örtücülüğe sahiptir.
 
dyo boya renk kataloğu DYOPLAST Plastik Duvar Boyası : PVA emülsiyon esaslı, mat, dekoratif iç cephe son kat boyadır. Her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma gösterir. Mat ürün sınıfında olmasına rağmen silinebilirliği yüksektir, matlık özelliğinden dolayı yüzey hatalarını göstermez, örtücülüğü yüksektir. Uygulandığı yüzeylerin nefes almasına izin veren Dyoplast kokusuz, insan ve çevre dostudur.
 
dyo boya özellikleri BEŞYILDIZ Plastik Duvar Boyası : PVA emülsiyon bağlayıcı esaslı, ekonomik, mat dekoratif bir iç cephe plastik boyadır. Her türlü duvar yüzeye iyi yapışır, erken kurur, çatlama dökülme yapmaz. Binaların iç kısımlarında her türlü duvar yüzeylerde kullanılır.
 
dyo boya tavsiyesi DYOPLAST SİLİKONLU Mat İç Cephe Duvar Boyası : Her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma gösterir. İçerdiği silikon sayesinde, uygulandığı yüzeylerde, yüksek nefes alma kabiliyeti ve silinebilirlik özellikleri sağlar. Mat dokudaki görünümü ile yüzey hatalarını göstermez. Yüksek örtücülüğe sahip Dyoplast Silikonlu kokusuz, insan ve çevre dostudur.
 
DYO İÇ CEPHE BOYA FİYATLARI
 
Dyo iç cephe boya fiyatları yapılacak uygulamanın ve boyanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. 
 
 
 
Etiketler : dyo iç cephe boya fiyatları, dyojen, dyoplast

 
FAWORİ
 
Neteks Boya Teknolojileri A.Ş. inşaat malzemeleri sektöründeki faaliyetlerine 2003 yılında başlamıştır. Fawori markası adı altında 2005 yılında ülkemizin ilk seramik katkılı boyası Ceramix
 
Neteks Boya Teknolojileri A.Ş. inşaat malzemeleri sektöründeki faaliyetlerine 2003 yılında başlamıştır. Fawori markası adı altında 2005 yılında ülkemizin ilk seramik katkılı boyası Ceramix grubu ürünlerini, 2007'de ısı yalıtım grubu ürünlerini, 2008'de laminant parke grubu ürünlerini, 2010'da ise alçı grubu ürünlerini pazara sunarak ürün portföyünü genişletmiştir. 
 
Yüksek performanslı ürünlerinin üretimini Betek Boya ve Kimya San, A.Ş.'nin Gebze ve Kayseri tesislerinde gerçekleştiren Fawori, ülkemizdeki organizasyonunu 7 bölge müdürlüğü, 24 bölge temsilciliği ve her bölgede konumlanan yaygın dağıtım ağıyla yürütmektedir. Fawori, çok kısa bir sürede Türk yalıtım sektöründe ilk üç; Türk boya sektöründe de en büyük beş mantolama markaları arasına girme başarısı göstermiştir. Üretimi, teknolojisi ve kalite anlayışıyla ön plana çıkan Fawori; farklı organizasyon yapısı ve hizmet sistemiyle faaliyetlerini 'boyada ve yalıtımda hem iyi kalite hem iyi fiyat sloganıyla sürdürmektedir. 
 
Fawori’nin geniş ürün gamında; iç cephe ve dış cephe boyaları, macun ve astarları, sentetik boya ve astarları, sprey boyalar, selülozik esaslı ürünler, tutkal grubu ürünleri, fayans yapıştım' ve derz dolguları, su izolasyon ve ısı yalıtım ürünleri, fırça ve rulo ve el aletleri bulunmaktadır. 
 
Fawori, gelecek dönemde teknolojik gelişmelere paralel olarak tüketicilerine fayda sağlayacak ürünler pazara sunmayı, yurt dışı pazarındaki büyümesini, yurt içindeki büyüme ile aynı ivme doğrultusunda artırmayı hedeflemektedir.
 
 
FAWORİ İÇ CEPHE BOYASI
 
fawori iç cephe boya Fawori Silikonlu İpek İç Cephe Boyası : Su bazlı, Akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı, ipeksi mat dokusunda dekoratif son kat iç cephe boyasıdır. Fawori Silikonlu İpek, su kaldırır yapıda ve yüksek örtücülüğünün yanı sıra silinebilme özelliğine sahip bir boyadır. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir. Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Yapı malzeme standartlarına uygun uygulama yapıldığında patlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur, çevre dostudur. Fawori Silikonlu İpek, beton, brüt beton, sıva, MDF, betopan, tuğla, eski boyalı, cam tekstili, boyanabilir duvar kağıtları üzerine uygun astarları ile kullanılır. Saten alçı, macun çekilmiş, alt yapısı tamamlanmış yüzeylerde yüksek dekoratif performansını gösterir. Fawori Silikonlu ipek uygulanacak yüzeyler, düzgün, sağlam, kuru. temiz ve boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kalıp yağı, kir, toz, gevşek tabakalardan temizlendikten sonra gerekli yüzey düzeltmeleri sonrasında uygun astar ve boya ile işlem tamamlanmalıdır. Uygulama esnasında ortam ve yüzey sıcaklığının +5 + 30 C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. İlk defa uygulanacak mineral esaslı, emiciliği çok az, tozuma yapmayan, ham siyah iç yüzeylerde Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır. Bu tip yüzeylerde şeffaf karakterli astarlar kullanıldığında yüzey tarafından emilemeyeceğinden, astar yüzeyde camsı bir tabaka oluşturur. Bu nedenle son kat boya yüzeye tutunamayarak yeterli kalınlığa ulaşamayacağından örtücülük problemi yaşanabilir. -Saten alçı gibi tozuma karakterli ve emiciliği yüksek yüzeylerde Fawori şeffaf Astarı tek kat olarak tarama ve perdahlama yapmadan kullanılmalıdır. Bu tıp yüzeylerde pigmenth astar kullanılırsa boyada aderans problemi yaşanabilir. -Solvent esaslı bir yüzey üzerine su bazlı boya kullanılacaksa yüzey zımparalandıktan sonra Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır. Kireç ve gevşek tabakalar üzerine direkt boya uygulaması yapılmamalıdır.
 
fawori boya fiyatları Fawori Silikonlu Mat İç Cephe Boyası : Silikonlu akrilik kopolimer esaslı, mat görünümlü, dekoratif birinci sınıf iç cephe son kat emülsiyon boyasıdır. Fawori İç Cephe Silikonlu Mat, ekonomi ve kaliteyi bir arada veren. mat ve pürüzsüz görünüşlü, su kaldırır yapıda, yüksek örtücülüğe sahip bir boyadır. Uygulandığı yüzeyle bütünleşik yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Yapı malzeme standartlarına uygun uygulama yapıldığında çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur, çevre dostudur.  Fawori İç Cephe Silikonlu Mat, beton. brüt beton, sıva, mdf. betopan, tuğla, eski boyalı, cam tekstili. boyanabilir duvar kağıtları üzerine uygun astarları ile kullanılır. Saten alçı, macun çekilmiş, art yapısı tamamlanmış yüzeylerde yüksek dekoratif performansını gösterir. İlk defa uygulanacak mineral esaslı, emiciliği çok az, tozuma yapmayan, ham siyah iç yüzeylerde Fawori Cephe Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır.
 
fawori boya kataloğu Fawori İç Cephe Plastik Boya : Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, mat görünümlü, dekoratif iç yüzey plastik boyasıdır. Ekonomi ve kaliteyi bir arada verir. Mat ve pürüzsüz görünüşlüdür. Su kaldırır yapıda yüksek nefes alma özelliğine sahiptir. Yüzeylere mükemmel yapışır. Kabarma ve dökülme yapmaz. Yeni mineral esaslı iç yüzey duvar ve tavan yüzeylerinde, daha önce boyanmış ve rengini kaybetmiş eski boyalı iç yüzeylerde kullanılır. Uygulama yapılacak yüzeyler sağlam, kuru, temiz ve boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. 
 
FAWORİ İÇ CEPHE BOYA FİYATLARI
 
Fawori iç cephe boya fiyatları yapılacak uygulamanın ve boyanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. 
 
 
 
 
 
 
Etiketler : fawori iç cephe boya fiyatları, fawori silikonlu boya
 


FİLLİ BOYA
 
1988 yılında kurulan Betek Boya  Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri pazarının ihtiyaç duyduğu beton katkıları, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. Etkin satış ve pazarlama sistemleri sayesinde oluşan yüksek talep şirketin büyük bir hızla büyümesini sağlamıştır. Betek, inşaat malzemeleri konusunda edindiği tecrübe ve güçle yeni pazar arayışlarına girmiş ve inşaat boyalarını da ürün gamına dahil etmiştir. 
 
Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, 1993 yılında inşaat boyaları alanına, Avrupa’nın en büyük boya markası Caparol ile teknolojik işbirliği yaparak adım atmıştır. İki şirketin işbirliği, hem Betek hem de Türk Boya Sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş; Filli Boya markası, Avrupa’nın boya konusundaki teknolojik zenginliğini Türk tüketicisi ile buluşturmuştur. Avrupalı bir ortakla üretime geçen ilk Türk boya şirketi olan Betek, boya sektörüne ilk yabancı sermaye girişini de sağlamıştır. 
 
En güncel üretim teknolojilerini kullanarak, tüketici taleplerini yönlendiren, boya sektöründe çığır açan ürünlerle “kaliteli üretim yapan, öncü ve yenilikçi marka” kimliği kazanan Betek, çok kısa bir sürede -ve sanayide örnek gösterilen biçimde- boya sektörünün en güçlü firması olmuş, 2001 itibariyle boya sektöründe pazar liderliğine yükselmiştir. Betek, sektördeki lider pozisyona ulaşırken marka yatırımının da önemine inanarak bu yönde sürdürülebilir şekilde yatırımlar yapmış, tüketicilerimizin kalbini fetheden Filli Boya markasını yaratmıştır. Binin üzerinde çalışanı, 3.000’e yakın satış noktası ile Betek, sektöre damga vurmuş, sadece boya sektörü değil Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında önemli bir konuma yükselmiştir. 
 
Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş.,  gelişim sürecinde 2003 yılı önemli bir mihenk taşı niteliğindedir. Betek bu tarihte ısı yalıtımı alanındaki faaliyetlerine başlamış, ülkemiz geleceği adına bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü “yalıtım” alanındaki çalışmalarıyla bu sektörde liderlik görevini üstlenmiştir. Betek AŞ, Gebze’deki 152 bin m2‘lik alanda, boya ve ısı yalıtım sistemlerinin tüm ana bileşenlerinin üretimini gerçekleştirdiği, 380 bin ton boya, 240 bin ton kuru harç ve 770 bin m3 EPS ısı yalıtım levhası üretim kapasiteli ülkemizin ilk entegre tesisi ile, boya sektöründe olduğu gibi yalıtım sektöründe Türkiye’nin öncü kuruluşu konumundadır. 
 
Türkiye’nin, üyeliğine doğru yol aldığı AB’nin büyük önem verdiği çevre koruma ve çevre sağlığı ölçütlerini benimseyen Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, bunun ilk adımını 1993 yılında atmış, AB Boya Standartları’nı dikkate almış, üretim ve Ar&Ge teknoloji süreçlerini bu doğrultuda yönetmektedir. Rakiplerinin ve sektörünün üzerinde yakaladığı büyüme oranları ile gücünü her yıl pekiştiren Betek, Kasım 2007’de ise boya ve ısı yalıtımında gelişimimize ve sektöre büyük hizmetleri olacak RMI Bilimsel Araştırma Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmiştir. 
 
Yurt içerisinde yakaladığı başarıyı ülke sınırları dışına da taşımayı misyon edinen Betek, Mısır’da 11 bin m2’lik alan üzerine kurulan tesiste 26 bin ton boya üretimi gerçekleştirmektedir. Bu üretim merkezi ile sadece Mısır değil, geniş bir coğrafyaya yayılmış onlarca ülkeye ihracat gerçekleştirilmektedir. 
 
Son olarak, ülkemizin yalıtım konusundaki artan bilinci ve talebine yanıt verebilmek amacıyla, 104 bin m2 açık alan üzerine kurulan Kayseri Üretim Tesisimiz’de yıllık 150 bin ton ısı yalıtım sıva, yapıştırıcı ve son kat kaplamaları, 385 bin m3 EPS ısı yalıtım levhası üretilecektir. Betek, bu modern tesisin de vereceği güç ile ülkemizin yarınlara daha güvenle bakmasına destek olacak, enerji konusunda dışa bağımlılığımızı azaltacak, Halkımız’a, İnşaat Sektörü’ne, Ülkemiz’e ve Dünya’ya hizmet etmeye devam edecektir.
 
Kaynak : http://www.filliboya.com
 
FİLLİ BOYA İÇ CEPHE BOYASI
 
filli boya iç cephe boya Filli Boya Alpina Style Dalgalı Doku : Su bazlı, özel doku tanecikleri içeren dekoratif özellikli son kat iç cephe boyasıdır.  Dinamik şehir hayatındaki huzurlu durağınız evinizde, duvarlarınızdaki yumuşak dokuların arasına serpiştirilmiş beyaz çakıl taşları ile sizi farklı bir dinginliğe çağırıyor.
 
filli boya fiyatları Alpina Style İnci Doku : Sade ama etkileyici pırıltıya sahip incinin asaletini, birbirinden farklı ton ve desenlerle yaşam alanlarına taşıyabilirsiniz.
 
filli boya renk kataloğu Alpina Style İnci Doku Yarı Örtücü : Sade ama etkileyici pırıltıya sahip incinin asaletini, birbirinden farklı ton ve desenlerle yaşam alanlarına taşıyabilirsiniz.
 
filli boya fiyat Alpina Style  Kumlu Metalik Doku : Su bazlı, kumlu yapıda parlak görünümlü dekoratif özellikli son kat iç cephe boyasıdır. Güneşin doğuşuyla birlikte göz alıcı yansımalara sahip olan, uçsuz bucaksız çöllerin ve kumsalların ihtişamlı havasını duvarlarınıza getiriyor. 
 
filli boya çeşitleri Alpina Style Varak : Sarayların ihtişam kaynağı, dış cephelerdeki metalik parıltılar ile dış cepheleriniz hiç olmadıkları kadar etkileyici olacak.
 
filli boya iç cephe renk kartelası AlpinaSilan : Yeni nesil silikonlar, pigmentler, akrilik bağlayıcılar ve silisyum bazlı dolguların olağanüstü uyumu ve optimizasyonu sayesinde silinebilen iç cephe boyalarındaki tüm özellikleri geliştirilmiş, su bazlı, ipeksi mat, tam silinebilen, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.
 
filli boya tavan boyası Alpina Max : Alpina Max, silikon teknolojisi ile güçlendirilerek yaratılan, yüksek dayanım gücü ve yüksek örtücülüğünün yanı sıra kendisine özel soft mat dokusu sayesinde gerçek silinme özelliğine sahip optimum bir boyadır.   Uygulandığı yüzeyle bütünleşir. Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Uygulama esnasında, yayılma gücü sayesinde işçilik tasarrufu sağlar. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur ve çevre dostudur.
 
filli boya su bazlı iç cephe boya fiyatları Alpina Plus :  Akrilik kopolimer esaslı, mat görünümlü, emülsiyon esaslı, dekoratif birinci sınıf iç cephe son kat emülsiyon boyasıdır.Alpina Plus, ekonomi ve kaliteyi bir arada veren, mat ve pürüzsüz görünüşlü, su kaldırır yapıda, yüksek örtücülüğe sahip birinci sınıf bir boyadır. Uygulandığı yüzeyle bütünleşir. Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Kabarma ve dökülme yapmaz. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur, çevre dostudur.Alpina Plus, saten alçı, macun ve astarlama gibi alt zemin hazırlığı yapılmış yüzeylere, yeni ve düzgün iç yüzey duvar ve tavanlara, daha önce boyanmış ve rengini kaybetmiş eski boyalı iç yüzeylere, cam tekstili ve boyanabilir duvar kâğıdı üzerine son kat boya olarak uygulanır.
 
filli boya desenli iç cephe boyaları İxir Fonksiyonel İç Cephe Boyası : Akrilik kopolimer esaslı, mat görünümlü, dekoratif profesyonel mat iç cephe boyasıdır. iXiR Fonksiyonel İç Cephe Boyası, ekonomi ve kaliteyi bir arada sunan, mat ve pürüzsüz görünüşlü, su kaldırır yapıda, yüksek örtücülüğe sahip birinci sınıf bir boyadır. Fonksiyonel kullanıma yönelik olarak iç cephe duvar ve tavan yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir. Tavan uygulamalarında sıçratma minimum düzeydedir. Saten alçılı yüzeylerde optimum performans için iXiR Şeffaf Astar ile uygulanması tavsiye edilir. Mat yapısı sayesinde yüzey hatalarını kapatır. Uygulandığı yüzeyle bütünleşir. Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Su bazlı olması sebebiyle rahatsız edici bir kokusu yoktur, çevre dostudur. 
 
filli boya silikonlu iç cephe boyası fiyatları Indeko-Home :  Evlerde yaşanan küf sorunu, ısı yalıtımı yapılmamış binalardan kaynaklanır ve iç cephelerde oluşan nemden ötürü yüzeyde küflenme başlar. Bu sorunu özel olarak çözmek için geliştirilen Indeko-Home, özel formülü ve teknolojisi sayesinde küf oluşumunu geciktirir. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir, yüksek tenefüs kabiliyetine sahiptir. Çatlama, kabarma, dökülme yapmaz. Uygulama esnasında yayılma gücü sayesinde işçilikten tasarruf sağlar.
 
filli boya iç cephe boya örnekleri Alpina Tek : Su bazlı, sentetik emülsiyon reçine esaslı, silikon katkılı, yarı mat görünümlü dekoratif iç yüzey son kat boyasıdır. Alpina Tek silikon teknolojisi ile güçlendirilerek yaratılan yüksek dayanım gücü ve kendisine özel yarı mat dokusu sayesinde gerçek silinme özelliğine sahiptir. Yüksek örtücülüğünün yanı sıra silinme özelliği de olan optimum bir boyadır. Uygulandığı yüzeyle bütünleşir. Çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Uygulama esnasında yayılma gücü sayesinde işçilik tasarrufu sağlar. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur ve çevre dostudur.
 
filli boya iç cephe boya kataloğu İndeko-W : Sanayi tesislerinde dış cepheleri ısı kaybına karşı izole edilmemiş mekanlar, mutfak, yemekhane, ağıl, banyo, depo, sağlık kuruluşları gibi yüksek nem nedeni ile küf oluşumu tehlikesi olan yerlerde küfe karşı önlem almak amacı ile veya halihazırda küf oluşmuş yüzeylerin onarımında güvenle kullanılır. Özel formülü ve teknolojisi sayesinde endüstriyel alanlardaki küf oluşumuna dirençli soft mat iç cephe boyasıdır.
 
FİLLİ BOYA İÇ CEPHE BOYA FİYATLARI
 
Filli boya iç cephe boya fiyatları yapılacak uygulamanın ve boyanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. 
 
 
 
Etiketler : filli boya iç cephe boya fiyatları, alpina style, alpina silan, alpina max, alpina plus


KALE
 
Kale Grubu şirketlerinden Kalekim A.Ş,’nin, Kale markalı İç ve Dış Cephe Boyaları, yenilikçi bakış açısıyla hizmet veren güvenilir bir boya markasıdır. Yüksek örtücülükte, sağlığa zarar vermeyen, kokusuz, su bazlı iç ve dış cephe boyaları işçilikte zaman ve tüketimde metraj tasarrufu sağlayarak ustaların işini kolaylaştırmaktadır. Binalara estetik görünüm veren, yüksek ürün kalitesine sahip çevre dostu Kale; tüketicilerine sunduğu çözümler ve sektöre getirdiği farklı bakış açısıyla yaşam alanlarına stil katmak konusunda öncü çalışmalar yürütmektedir.
 
KALE İÇ CEPHE BOYALARI
 
kale iç cephe boya kartelası Kalia İpek Mat : Akrilik emülsiyon esaslı, fotokatalitik (ışıkla kendi kendini temizleyen), silikon katkılı, mükemmel silinebilme ve kolay temizlenebilme özelliğine sahip, küf ve yosuna karşı dirençli, ipek mat dokuda, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır. İç cephede, uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha, alçı panel gibi mineral yeni yüzeylere, eski boyalı yüzeylere, cam tekstili, macun ve duvar kağıdı üzerine uygulanır.
 
kale iç cephe boyası Kalia Mat : Akrilik emülsiyon esaslı, fotokatalitik (ışıkla kendi kendini temizleyen), silikon katkılı, silinebilen, küf ve yosuna karşı dirençli, mat dekoratif son kat iç cephe boyasıdır. İç cephede, uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha, alçı panel gibi mineral yeni yüzeylere, eski boyalı yüzeylere, cam tekstili, macun ve duvar kağıdı üzerine uygulanır.
 
kale iç cephe boya renkleri Kalia Tavan : Akrilik emülsiyon esaslı, fotokatalitik (ışıkla kendi kendini temizleyen), küf ve yosuna karşı dirençli, dekoratif, mat tavan astar boyasıdır. İç cephede, uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yeni tavanlar ile eski boyalı tavanlara uygulanır.
 
kale iç cephe boya fiyat listesi Joker Plus İpek Mat : Akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı mükemmel silinebilme ve kolay temizlenebilme özelliğine sahip, ipek mat dokuda, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır. İç cephede, uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha, alçı panel gibi mineral yeni yüzeylere, eski boyalı yüzeylere, cam tekstili, macun ve duvar kağıdı üzerine uygulanır.
 
kale iç cephe boya kataloğu Joker Plus Mat : Akrilik emülsiyon esaslı, silikonlu, mat, son kat dekoratif iç cephe boyasıdır. İç cephede, uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha, alçı panel gibi mineral yeni yüzeylere, eski boyalı yüzeylere, macun cam tekstili ve duvar kağıdı üzerine uygulanır.
 
kale iç cephe boya özellikleri Joker Plus Plastik : Akrilik emülsiyon esaslı, silinebilen, mat, son kat dekoratif iç cephe boyasıdır. İç cephede, uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha, alçı panel gibi mineral yeni yüzeylere, eski boyalı yüzeylere, macun cam tekstili ve duvar kağıdı üzerine uygulanabilir.
 
kale iç cephe boya çeşitleri Supar : Akrilik emülsiyon esaslı, su bazlı parlak, uzun ömürlü, dekoratif, son kat iç ve dış cephe boyasıdır.  İç ve dış cephede, uygun bir şekilde hazırlanmış eski boyalı veya yeni kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeylere, ahşap ve metal üzerine uygulanır.
 
kale tavan boyası Tavan Plastiği : Akrilik emülsiyon esaslı, beyaz, mat, dekoratif tavan astar boyasıdır. İç cephede, uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yeni tavanlar ile eski boyalı tavanlara uygulanır.
 
KALE İÇ CEPHE BOYA FİYATLARI
 
Kale iç cephe boya fiyatları yapılacak uygulamanın ve boyanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Kale iç cephe boya fiyatı almak için size en yakın hizmet noktasından ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.
 
 
 
Etiketler : kale iç cephe boya fiyatları, kalekim iç cephe boya
 
 
MARSHALL BOYA
 
Türkiye’nin bir numaralı ve sektörünün en beğenilen boya markası Marshall, 1954 yılında İstanbul Topkapı’da 20 kişilik küçük bir fabrikada kurulduğu günden bu yana hayatına renk katmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor.
 
1998’den itibaren dünyanın en büyük boya ve kaplama şirketi AkzoNobel çatısı altında faaliyet gösteren Marshall, Türkiye pazarındaki 60 yıllık güçlü geçmişine AkzoNobel’in küresel perspektifini de ekleyerek ufkunu genişletiyor. Bir boya markası olmanın ötesine geçerek, insanların hayatlarına renklerle anlam ve değer katıyor.
 
Ürünlerindeki atmosfere verilen organik uçucu madde miktar (VOC) oranını, Avrupa Birliği normlarının da altında tutan AkzoNobel Marshall, çevre ve insan sağlığını gözetiyor. Ayrıca solvent bazlı ve “yağlı boya” olarak bilinen tüm sentetik Marshall ürünleri kurşunsuz olma özelliği taşıyor.
 
Marshall, Türkiye’yi renklendiriyor
 
Gri ve kasvetli alanları yaşam dolu alanlara dönüştürmek için insanlara bir damla boya ile ilham vererek fark yaratan, Türkiye’nin renk otoritesi AkzoNobel Marshall, her zaman yenilikçi yaklaşımları ile gerek ülke ekonomisine ve sektörüne, gerekse insanların hayatına hep daha iyisini sunmayı hedefliyor.
 
İnsanların hayatına renk katma misyonuyla AkzoNobel Marshall, herkesin ortak ihtiyacı olan renkli bir hayata en kolay şekilde ulaşmanın yolunu gösteriyor. AkzoNobel Marshall, sektördeki tüm kullanıcılara hitap eden oldukça geniş ve kaliteli bir ürün gamına sahip. Ürün ve hizmetleri, Türkiye geneline yayılmış bayi ağı ve satış noktaları aracılığıyla Türkiye’nin her yerindeki tüketicilere ulaşıyor.
 
AkzoNobel Marshall’ın dünya çapında başlattığı Renk Hareketi Projesi 2010 yılından bu yana Türkiye’de de devam ediyor. Herkese umut aşılayan ve hayatı renklendirmek için cesaret veren Renk Hareketi, okullar, sokaklar, cadde ve binalarda gerçekleştirilen çeşitli boyama aktiviteleri ile İstanbul’dan Erzurum’a, Edirne’den Konya’ya kadar Türkiye’nin dört bir yanına taşınıyor. Renk Hareketi ile renklerin insan hayatı üzerindeki olumlu etkisini ve değişimin gücünü yansıtıyor.
 
Hayallerinizdeki rengi yaratın!
 
AkzoNobel Marshall, renklere olan tutkusu ile kaliteli ve geniş ürün yelpazesinin yanı sıra hizmetleriyle de tüketicilerinin hayatına büyük kolaylık sağlıyor. Kullanımı son derece kolay mobil uygulamaları ve online hizmetleri ile tüketicilerine anında renk danışmanlıkları veriyor, renk kullanımlarını cesaretlendirmek için trend renk koleksiyonları ve dekorasyon fikirleri sunuyor.
 
Mükemmel mağazacılık anlayışı çerçevesinde Marshall, Anında Renk Makineleri ile tüketicilerine, gönüllerine hapsolmuş tüm renkleri kullanarak, ev dekorasyonlarını en mükemmel tonlar ile tamamlama imkanı sunuyor. Tüketiciler, Marshall boyalarının sunduğu onlarca çeşit hazır rengin yanı sıra binlerce farklı renk yaratıp, hayallerini gerçekleştirebiliyor.
 
Altı yıldır boya sektörünün “En beğenilen şirketi”
 
“Renklendir Hayatı” sloganıyla insanların hayatına renk katan AkzoNobel Marshall, ADECCO ve Capital Dergisi işbirliğiyle 14 yıldır düzenlenen ve Türkiye’nin ve sektörlerinin en beğenilen şirketlerini ödüllendiren araştırma kapsamında altı yıldır boya sektörünün “En beğenilen şirketi” unvanını alıyor. AkzoNobel Marshall, Türk iş dünyasının yıllardır referans kabul ettiği araştırmada üst üste layık görüldüğü bu birincilik ile sektördeki liderliğini kanıtlıyor.
 
AkzoNobel Group hakkında
 
Dünyanın en büyük küresel boya ve kaplamalar şirketi ve özel kimyasalların ana üreticisi olan AkzoNobel, dünya genelinde endüstri ve tüketicilere yenilikçi ürünler sunuyor. Müşterileri için sürdürülebilir cevaplar geliştirmek konusunda iddialı olan AkzoNobel’in portföyünde, Dulux, Sikkens, International ve Eka gibi çok iyi bilinen markalar bulunuyor. AkzoNobel, Türkiye’de de Marshall markası ile küresel teknoloji ve tecrübelerle geliştirilmiş ürün ve renk hizmetleri ile hayata renk katıyor. Genel merkezi, Amsterdam Hollanda’da bulunan AkzoNobel, Global Fortune 500 Şirketleri arasında yer alıyor ve sürdürülebilirlik alanında sürekli olarak lider konumda sınıflandırılıyor. AkzoNobel’in dünya çapında 80’den fazla ülkede, 55 bin Kendini Mükemmelliği ve Yarının Cevaplarını Bugünden Elde Etmeye adamış çalışanı bulunuyor. 
 
Kaynak : http://www.marshallboya.com
 
MARSHALL GÖR VE BOYA UYGULAMASI
 
marshall gör ve boya indir
 
marshall osmanlı renklerimarshall boya kataloğu
 
MARSHALL İÇ CEPHE BOYASI
 
marshall iç cephe boya Marshall Silikonlu Özel Mat : Su bazlı, Silikonlu , özel mat, silinebilir, rahatsız edici kokusu olmayan, leke tutmayan, zamanla renk değişimi yapmayan, sararmayan, mükemmel kapama ve iyi yapışma özelliğine sahip olan, uygulaması kolay yüksek kaliteli iç mekan duvar boyasıdır. Mükemmel silinebilme ve leke tutmama özellikleri sayesinde üst düzey kaliteye sahiptir.
 
marshall boya fiyatları Silikonlu İpek Mat : Su bazlı, Rahatsız edici kokusu olmayan, su emme özelliği düşük, zamanla renk değişimi yapmayan, sararmayan, yüksek kapama ve iyi yapışma özelliğine sahip, silinebilen son kat ipek mat iç cephe duvar boyasıdır. İç mekanları ipeksi bir dokunuş ile baştan yaratan bu ürün, tüm dekorasyonlarınızla ahenk içinde bütünleşir ve hayatınıza renk katar.
 
marshall boya renkleri Mumlu Mat : Su bazlı, Rahatsız edici kokusu olmayan, mükemmel silinebilen ,zamanla renk değişimi yapmayan, sararmayan, yüksek kapama ve iyi yapışma özelliklerine sahip olan iç cephe duvar boyasıdır. Mumlu Mat, matlığı ile ortama derinlik katar.Mükemmel kapatıcılığı ve rötuş göstermeme özelliği ile üstün kaliteye sahiptir.
 
marshall plastik boya Pastel Yarı Mat : Solvent bazlı, Yüksek kaliteli, iç ve dışta beton, ahşap, metal, alçı, sıva vb yapı malzemelerinde uygun macun ve astarlardan sonra kullanılabilen, üstün kapama, yüksek yapışma, iyi yayılma özelliğinde soft, elastiki, silinebilen, yarı mat görünümlü dekoratif ve koruyucu son kat boyasıdır.
 
marshall boya önerileri Hijyen İpek Mat : Su bazlı, Rahatsız edici kokusu olmayan, zamanla renk değişimi yapmayan, sararmayan, yüksek kapama ve iyi yapışma özelliklerine sahip , silinebilen son kat ipek mat iç cephe duvar boyasıdır. İçeriğindeki gümüş(Ag+) iyonları sayesinde sağlık ve güzelliği bir arada sunar ve hijyen sağlar.
 
marshall boya kataloğu Marshall Silikonlu Mat : Su bazlı, Rahatsız edici kokusu olmayan, su emme özelliği düşük, zamanla renk değişimi yapmayan, sararmayan, yüksek kapama ve iyi yapışma özelliğine sahip, silinebilen son kat mat iç cephe duvar boyasıdır.
 
marshall boya dekorasyon Marshall Osmanlı Renkleri Yarı Mat : Su bazlı, Rahatsız edici kokusu olmayan, mükemmel silinebilen ,zamanla renk değişimi yapmayan, sararmayan, yüksek kapama ve iyi yapışma özelliklerine sahip olan iç cephe duvar boyasıdır. Mükemmel silinebilirliği ve kapatıcılığı ile üst düzey kaliteye sahip olup, Lokum, Akide, Şerbet ve Kahve serileriyle, renkli geçmişimizi en güzel tonlarıyla mekanlara taşıyor.
 
MARSHALL İÇ CEPHE BOYA FİYATLARI
 
Marshall iç cephe boya fiyatları yapılacak uygulamanın ve boyanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. 
 
 
 
Etiketler : marshall iç cephe boya fiyatları, AkzoNobel, marshall osmanlı Renkleri
 
PERMOLİT İÇ CEPHE BOYA
 
Akçalı Boya A.Ş. ülkemizin yükselen sektörlerinin başında gelen boya sektöründe 1981 yılından beri faaliyet göstermektedir. Ülkemiz boya sektörü 2012 yılı itibariyle 2,5 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmış bulunmaktadır. Boya sektörünün günümüzde ulaştığı ekonomik büyüklük ile ülkemiz, yakın coğrafyada 2., Avrupa’da ise 6. sırada yer almaktadır. Ülkemiz, boyada Avrupa’nın en büyük üç üreticisinden biri olmayı hedeflemektedir. Bugün 40 seneyi aşan deneyimiyle Akçalı Boya, güvenilen ve aranan bir marka haline gelmiş olmanın haklı gurunu taşımaktadır. Yükselen bir piyasada, piyasaya yön veren, piyasada takip edilen lider bir firma olan Akçalı Boya, 2012 yılı itibariyle gerçekleştirdiği 30.000 tonluk üretim ile akrilik su bazlı boya ve sentetik boya üretiminde hızla gelişen ve sektöre yön veren lider üreticiler arasında hak ettiği yerini almıştır.
 
Akçalı Boya gün geçtikçe ürün yelpazesinde yepyeni ürünlere yer vererek sektörde fark yaratmakta ve böylece, tüketici ve pazarın ihtiyaçlarına hızlı ve tatminkâr cevaplar vermektedir. Ürün gelişimine önem veren Akçalı Boya 1984 yılında Türkiye’nin ilk ekonomik boyalarından biri olan Efes Plastik’i piyasaya sürmüştür. Akçalı, 1986 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak “Permolit” ismini verdiği ürünü ile sektörün, ilk tavan boyasını piyasa sürmüştür. Permolit’in pazara girmesi ile beraber Türk boya sektörü, artık sadece tavanda uygulanmak üzere imal edilen özel bir boya olan tavan boyası ile tanışmış ve akabinde pazardaki diğer firmalar tarafından benzer boyalar üretilmeye başlanmıştır. “Permolit”, günümüzde tavan boyaları içinde kalite sınırlarını belirleyen bir ürün algısına sahiptir. Bu kalite algısı, Permolit’i tavan boyaları pazarının lideri konumuna taşımıştır.
 
Kaynak : http://www.akcali.com
 
PERMOLİT İÇ CEPHE BOYA ÇEŞİTLERİ
 
permolit iç cephe boya Permolit Nanomax İpek İç Cephe Boyası (Silikonlu) : Özel modifiye akrilik bazlı nano teknoloji ipek görünümlü iç cephe boyası. Her türlü sıva, beton, gaz beton, alçı, eski boya, taş gibi mineral yüzeyler üzerine güvenle kullanılır. Uygun astar tatbik edilmiş yüzeylere +5 derece üzerinde fırça, rulo veya pistole ile 2 kat olarak tatbik edilir. Yüzey şartlarına bağlı olmak kaydı ile tek katta 10-14 m2/kg.
 
permolit boya fiyatları Permolit Permomax İpek Mat İç Cephe Boyası (Silikonlu) : Styren akrilik bazlı ipek görünümlü mat iç cephe boyası. Her türlü sıva, beton, gaz beton, alçı, eski boya, taş, gibi mineral yüzeyler üzerine güvenle kullanılır. Uygun astar tatbik edilmiş yüzeylere +5 derece üzerinde fırça, rulo veya pistole ile tercihen 2 kat olarak tatbik edilir. Yüzey şartlarına bağlı olmak kaydı ile tek katta 150-200 gr/m2.
 
permolit tavan boyası Permolit İpek Mat İç cephe Boyası : Styren akrilik bazlı ipek görünümlü mat iç cephe boyası. Her türlü sıva, beton, gaz beton, alçı, eski boya, taş gibi mineral yüzeyler üzerine güvenle kullanılır.Uygun astar tatbik edilmiş yüzeylere +5 0C üzerinde fırça, rulo veya pistole ile tercihen 2 kat olarak tatbik edilir . Yüzey şartlarına bağlı olmak kaydı ile tek katta 125-175 gr/m2.
 
permolit boya renkleri Permolit Silikonlu Duvar Boyası : Silikon modifiye styren akrilik bazlı mat iç cephe boyası. Her türlü sıva, beton, gaz beton, alçı, eski boya, taş gibi mineral yüzeyler üzerine güvenle kullanılır.Uygun astar tatbik edilmiş yüzeylere +5 derece üzerinde fırça, rulo veya pistole ile tercihen 2 kat olarak tatbik edilir . Yüzey şartlarına bağlı olmak kaydı ile tek katta 7-8 m2/L.
 
permolit duvar boyası fiyatları Permolit Duvart Sedef İç Cephe Boyası : Su bazlı, akrilik kopolimer emülsyon esaslı, yarı mat, sedef görünümlü, tam silinebilen, yüzeylere inci dokusu kazandıran, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.Her türlü sıva, macun, beton, betopan, alçı, alçıpan, sunta, mdf gibi iç cephe elemanları üzerinde kullanılabilir.Görünüm özelliklerin tam olarak sağlanabilmesi için pürüzsüz yüzeylere uygulanması gerekir.
 
permolit iç cephe boya renkleri Permolit Akrilik İç Cephe Boyası : Su bazlı, akrilik kopolimar emülsiyon esaslı, dekoratif, mat, son kat iç cephe boyasıdır. Hert türlü sıva, macun, beton, betopan, alçı, alçıpan, sunta, mdf gibi iç cephe yapı elemanları üzerinde kullanılabilir.
 
permolit silikonlu iç cephe boyası fiyatı PermoPlast Akrilik İç Cephe Boyası : Styren akrilik bazlı mat iç cephe boyası. Her türlü sıva,beton, gaz beton,alçı, eski boya,taş, gibi mineral yüzeyler üzerine güvenle kullanılır.Uygun astar tatbik edilmiş yüzeylere +5 derecenin üzerinde fırça, rulo veya pistole ile tercihen 2 kat olarak tatbik edilir . Yüzey şartlarına bağlı olmak kaydı ile tek katta 150-200 gr/m2.
 
permolit iç cephe boya kartelası Permolit Express İç Cephe Boyası : Styren akrilik bazlı ekonomik mat iç cephe boyası. Her türlü sıva, beton, gaz beton, alçı, eski boya, taş, gibi mineral yüzeyler üzerine güvenle kullanılır. Uygun astar tatbik edilmiş yüzeylere +5 derece üzerinde fırça, rulo veya pistole ile tercihen 2 kat olarak tatbik edilir . Yüzey şartlarına bağlı olmak kaydı ile tek katta 8-10 m2/kg.
 
permolit iç cephe boya kataloğu Permolit Süper Tavan Boyası : Çok özel modifiye reçine bazlı tam mat tavan boyası. Her türlü sıva, beton, gaz beton, alçı, eski boya, taş gibi mineral yüzeyler üzerine güvenle kullanılır. Uygun astar tatbik edilmiş yüzeylere +5 derece üzerinde fırça, rulo veya pistole ile 2 kat olarak tatbik edilir.
 
permolit boya fiyat listesi PermoPlus Tavan Boyası : Styren akrilik bazlı mat tavan boyası. Her türlü sıva, beton, gaz beton, alçı, eski boya, taş, gibi mineral yüzeyler üzerine güvenle kullanılır. Uygun astar tatbik edilmiş yüzeylere +5 derece üzerinde fırça, rulo veya pistole ile 2 kat olarak tatbik edilir.
 
PERMOLİT İÇ CEPHE BOYA FİYATLARI
 
Permolit iç cephe boya fiyatları yapılacak uygulamanın ve boyanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir.
 
 
 
Etiketler : permolit, permolit iç cephe boya fiyatları, permolit tavan boyası


POLİSAN BOYA
 
Tutkal ve Boya sektörlerinde  yüksek bilinirliğe sahip olan “Polisan” markası, “Poli Vinil Asetat- PVA” ve “Sanayi” kelimelerinden doğmuştur. 
 
“Poli Vinil Asetat- PVA”, Tutkalın kendisi aynı zamanda Boyanın bağlayıcısı yani ana hammaddelerinden biridir. POLİSAN’ın tarihsel sanayicilik gelişimi, “Önce boyanın bağlayıcısını (tutkalı), sonra bu bağlayıcıdan en kaliteli boyaları üretti ” şeklinde özetlenebilir.
 
Bitlis Ailesinin 1920’li yıllarda tekstille başlayan ticari faaliyetleri 1956 yılında kumaş boyama ve dokuma entegre tesisleri olarak faaliyet gösteren Şark Mensucat’ın kuruluşuna kadar mağazacılık kimliğiyle devam etmiştir. Kimya Sanayi’ne girişi ise 1964 yılında emülsiyon reçineleri üretimi yapan Polisan Kimya’nın kuruluşu ile gerçekleşmiştir. 1985 yılında Polisan markası boya üretimine başlamış, aradan geçen yıllar içerisinde de önemli aşamalar kaydedilmiştir.
 
Kuruluşta 10.000 ton olan yıllık üretim kapasitesi, bugün 23.000 m2 açık/kapalı alan üzerinde 180.000 tona ulaşmıştır.
 
Ambalaj ve renk çeşitleri hariç 250’yi aşkın Polisan markalı ürün çeşidi ile dekoratif boya pazarında tüm fiyat segmentlerine hitap eden sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip firması konumundadır.
 
Elegans markalı üst sınıf iç cephe boyası, kendi segmentinde pazar lideridir.
 
Türkiye’nin ilk “yağlı boya” muadili su bazlı parlak son kat boyası ile insan sağlığına önem veren, çevreci ve yenilikçi kimliğini ortaya koymuştur. ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 belgelerine sahiptir.
 
Sektörün ilk fabrika üretimi ile aynı kaliteyi sağlayan su bazlı mix makinesini geliştirmiştir.
 
Sektörün ilk 7 özellikli iç, 9 özellikli dış cephe boyalarını geliştirmiştir.
 
2008 yılından itibaren dünyada tescillediği “Home Cosmetics” çatı iletişimi ile ürünlerini “Evimin Kozmetiği” olarak konumlamaktadır.
 
Kaynak : http://www.polisan.com.tr/
 
POLİSAN İÇ CEPHA BOYASI
 
polisan iç cephe boya Polisan Elegans Anti Aging Yarımat : Su bazlı, maksimum silinebilir, kir ve lekeleri bloke ederek yüzeylere işlemesini önleyen antimikrobiyel, küf ve mantar önleyici, esnek yapıda yarı mat iç cephe boyasıdır. Geliştirilmiş silinme özelliğine sahip, kir ve lekeleri bloke ederek yüzeye işlemesini engelleyen, kokusuz ve esnek yapıda, ipeksi mat dokuda, bir iç cephe boyasıdır. Antibakteriyel özelliğini, küf ve mantar önleyici özelliğiyle birleştiren Elegans Anti Aging çok sağlıklı bir boyadır. Bu özellikleri sayesinde diğer boyalara göre uygulandığı yüzeylerde boya filmini çok daha dayanıklı hale getirir ve yıllarca genç kalmasını sağlar. Bünyesindeki silikon ve özel reçinesinin su itme ve buhar geçirgenliğini artırıcı özelliği boyanın silinebilirliğini artırdığı gibi, özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler. Boyanın elastik özelliği kılcal çatlaklı yüzeylere macun kullanmadan sürülebilmesini sağlamaktadır. Antibakteriyel özelliği sayesinde uygulandığı yüzeylerde insan vücuduna zararlı mikroplara karşı dirençlidir, bu nedenle hijyenin önemli olduğu hastane, kreş, okul ve gıda üretilen tesislerde güvenle kullanılabilir. Uygulandığı yüzeyde mantar ve küf oluşumunu önleyen yapıdadır. Düşük VOC özelliğinden dolayı çevre dostudur. Özellikle banyo ve mutfak gibi hijyenin çok önemli olduğu yerlerde kullanılması tavsiye edilir.
 
polisan boya fiyatları Polisan Elegans Anti Aging Mat : Su bazlı, maksimum silinebilir, kir ve lekeleri bloke ederek yüzeylere işlemesini önleyen, antimikrobiyel, küf ve mantar önleyici, yağ itme özelliğine sahip mat iç cephe boyasıdır. Geliştirilmiş silinme özelliğine sahip, kir ve lekeleri bloke ederek yüzeye işlemesini engelleyen, kokusuz mat dokuda, bir iç cephe boyasıdır. Antibakteriyel özelliğini, küf ve mantar önleme özelliğiyle birleştiren Elegans Anti Aging çok sağlıklı bir boyadır. Bu özellikleri sayesinde diğer boyalara göre uygulandığı yüzeylerde boya filmini çok daha dayanıklı hale getirir ve yıllarca genç kalmasını sağlar. Bünyesindeki silikon ve özel reçinesinin su itme ve buhar geçirgenliğini artırıcı özelliği, boyanın silinebilirliğini artırdığı gibi, özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler. Bünyesindeki özel katkılar sayesinde yağ itme özelliğine sahiptir, bu özelliğinden dolayı is lekeleri yüzeyden çok rahat temizlenebilir. Antibakteriyel özelliği sayesinde uygulandığı yüzeylerde insan vücuduna zararlı mikroplara karşı dirençlidir, bu nedenle hijyenin önemli olduğu hastane, kreş, okul ve gıda üretilen tesislerde güvenle kullanılabilir. Uygulandığı yüzeyde mantar ve küf oluşumunu önleyen yapıdadır. Düşük VOC özelliğinden dolayı çevre dostudur. Özellikle banyo ve mutfak gibi hijyenin çok önemli olduğu yerlerde kullanılması tavsiye edilir.
 
polisan boya Elegans Extra Yarımat :Su bazlı, silikon katkılı, maksimum silinebilir özelliğe sahip, antibakteriyel, küf ve mantar önleyici, esnek yapıda, extra örtücülüğe sahip yarımat iç cephe boyasıdır. Gerçek silinme özelliğine sahip, antibakteriyel, mantar ve küf önleyici, ekstra örtücülük veren, sararmayan, toz ve kir tutmayan, kokusuz ve esnek yapıda, ipeksi mat dokuda bir iç cephe boyasıdır. Bünyesindeki silikon ve özel reçinesinin su itme geçirgenliği arttırıcı özelliği boyanın silinebilirliği artırdığı gibi özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler. Boyanın elastik özelliği kılcal çatlaklı yüzeylere macun kullanmadan sürülebilmesini sağlamaktadır. Uygulandığı yüzeyde mantar ve küf oluşumunu önelyen yapıdadır. Düşük VOC özelliğinden dolayı çevre dostudur.
 
polisan boya renkleri Elegans Extra Mat : Su bazlı, silikon katkılı, maksimum silinebilir özelliğe sahip, antibakteriyel, küf ve mantar önleyici, esnek yapıda, extra örtücülüğe ve yağ itme özelliğine sahip mat iç cephe boyasıdır. Gerçek silinme özelliğine sahip, sararmayan, toz ve kir tutmayan, mükemmel yağ itme özelliğine sahip, extra örtücülüğü veren, kokusuz, mat dokuda bir iç cephe boyasıdır. Antimikrobiyel özelliğini, küf ve mantar önleme özelliğiyle birleştiren Elegans Extra Mat çok sağlıklı bir boyadır. Bünyesindeki silikon ve özel reçinesinin su itme ve buhar geçirgenliğini artırıcı özelliği, boyanın silinebilirliğini artırdığı gibi, özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler. Bünyesindeki özel katkılar sayesinde yağ itme özelliğine sahiptir, bu özelliğinden dolayı is lekeleri yüzeyden çok rahat temizlenebilir. Uygulandığı yüzeyde mantar ve küf oluşumunu önleyen yapıdadır. Düşük VOC özelliğinden dolayı çevre dostudur.
 
polisan boya fiyatları Polisan Astro 3 Oxipaint : Su bazlı, akrilik emülsiyon reçine esaslı mat görünümlü son kat iç cephe boyasıdır. Aktive edilmiş doğal elementlerin karışımından elde edilmiş özel dolgu sayesinde üstün özellikleri olan, proroz yapısından dolayı nefes alma özelliği olan özel kristal yapısı sayesinde kötü kokuları ve karbonmonoksit tarzı zehirli gazları emip yok etme özelliği olan kir leke, küf ve mantar oluşumuna karşı dirençli çevre dostu esnek yapıda son kat mat iç cephe boyasıdır.
 
polisan boya iç cephe Matrix Yarımat : Alkid bağlayıcı esaslı, yarı mat, silinebilen, mükemmel kapatma özelliğine sahip kurşunsuz sentetik son kat boyadır. Uygulandığı yüzeye mükemmel yüzey görünümü ve saten matlığı veren, kapatıcılığı yüksek, çabuk kuruyan, mükemmel yapışma, esneklik ve dayanıklılık sağlayan, fırça izi bırakmayan, silinebilme özelliğiyle iç dekorasyon için üretilmiş, ahşap, metal ve duvar yüzeyler üzerinde kullanılabilen, kurşunsuz, dayanıklı, lüks bir boyadır.
 
polisan boya çeşitleri Polisan Natura İpek : Su bazlı, maksimum silinebilir özellikte, silikonlu ipek mat iç cephe boyasıdır. Çevre dostu, gerçek silinme özelliğine sahip, sararmayan, toz ve kir tutmayan, örtücülüğü yüksek, kokusuz ve esnek yapıda, ipeksi mat dokuda bir iç cephe boyasıdır. Bünyesindeki silikon ve özel reçinesinin su itme ve buhar geçirgenliğini artırıcı özelliği, boyanın silinebilirliğini artırdığı gibi özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler.
 
polisan boya en ucuz nerede Natura Ambians : Su bazlı, silikon katkılı, maksimum silinebilir özelliğe sahip ipek mat iç cephe boyasıdır. Çevre dostu, gerçek silinme özelliğine sahip, sararmayan, toz ve kir tutmayan, kokusuz ve esnek yapıda, yarı mat dokuda bir iç cephe boyasıdır. Bünyesindeki silikon ve özel reçinesinin su itme ve buhar geçirgenliğini artırıcı özelliği boyanın silinebilirliğini artırdığı gibi, özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler.
 
polisan boya modelleri Natura Ambians Mat : Su bazlı, silikon katkılı, maksimum silinebilir özelliğe sahip ipek mat iç cephe boyasıdır. Çevre dostu, gerçek silinme özelliğine sahip, sararmayan, toz ve kir tutmayan, kokusuz ve esnek yapıda, mat dokuda bir iç cephe boyasıdır. Bünyesindeki silikon ve özel reçinesinin su itme ve buhar geçirgenliğini arttırıcı özelliği, boyanın silinebilirliğini arttırdığı gibi, özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler.
 
polisan boya ne kadar Natura P1 Klasik : Su bazlı, mat görünümlü yüksek örtücülüğe sahip lux plastik iç cephe boyasıdır. Sıva, beton, eternit vb. yüzeyler üzerine uygulanır. Kolay sürülebilen, iyi örtücülük sağlayan, yıkanıp silinebilen, teneffüs etme özelliği olan, çevre dostu, dekoratif bir boyadır. Uygulandığı yüzeylere mükemmel yapışma gösterir. İçeriğindeki su itici ve buhar geçirgen özelliği, boyanın silinebilirliğini artırır, özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler.
 
polisan boya özellikleri Natura P1 Yeni : Su bazlı, mat görünümlü lüks plastik iç cephe boyasıdır. Çevre dostu, kokusuz, mat dokuda bir iç cephe boyasıdır.
 
polisan iç cephe boya renkleri Natura Matplast : Su bazlı, mat görünümlü yüksek örtücülüğe sahip lux plastik iç cephe boyasıdır. Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslıdır. Sıva, beton, eternit vb. yüzeyler üzerine uygulanır. Kolay sürülebilen, iyi örtücülük sağlayan, yıkanıp silinebilen, teneffüs etme özelliği olan, çevre dostu, dekoratif bir boyadır. Uygulandığı yüzeylere mükemmel yapışma gösterir. Özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler.
 
polisan iç cephe boyası Natura Matplast Extra : Su bazlı, extra mat görünümlü yüksek örtücülüğe sahip lüx plastik iç cephe boyasıdır.
 
polisan iç cephe dekorasyon Primera Silikonlu Mat : Su bazlı, silikonlu, mat görünümlü plastik iç cephe boyasıdır. Sıva, beton, eternit vb. yüzeyler üzerine uygulanır. Kolay sürülebilen, iyi örtücülük sağlayan, temizlenebilen, kokusuz, dekoratif iç cephe boyasıdır. İçeriğindeki silikonun su itici ve buhar geçirgen özelliği, rutubetli ortamlarda boyanın kabarmasını ve dökülmesini önler.
 
polisan iç cephe fiyat listesi Perla Silikonlu Mat : Su bazlı, mat görünümlü silikon katkılı son kat iç cephe boyasıdır. Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslıdır. Sıva, beton, eternit vb. yüzeyler üzerine uygulanır. Kolay sürülebilen, iyi örtücülük sağlayan, temizlenebilen, kokusuz, dekoratif iç cephe boyasıdır. İçeriğindeki silikonun su itici ve buhar geçirgen özelliği, rutubetli ortam